Türkiye’de En Çok Ziyaret Edilen 5 Site 2020

Türkiye’de en çok ziyaret edilen 5 site nedir?

Türkiye’de her gün milyonlarca kişi farklı web sitelerini ziyaret etmektedir. Listemizdeki ilk 5 site belki de her gün sizin ziyaret ettiğiniz sitelerdir. Bu listede verilen değerlerin doğru olması için güvenilir kaynak olarak Alexayı kullanacağız. Listemizdeki veriler Alexa baz alınarak hazırlanmıştır.

Liste sürekli değişmektedir anlık veriler için https://www.alexa.com/topsites/countries/TR adresini takip edebilirsiniz.

5. Netflix

Türkiye’de en çok ziyarete edilen 5. site Popüler film, dizi platformu Netflix. Netflix’in Türkiye’de en çok ziyaret edilen ilk 5 sitesine girmesine pek şaşırmamak gerek. Dünyaca popüler Netflix platformunun dünya genelinde ise 20. sırada bulunuyor.

4. Ensonhaber

Türkiye’de en çok ziyaret edilen 4. site ise ensonhaber sitesi. Haber ve haberler gibi anahtar kelimelerde üst sıralarda bulunan haber odaklı site dünya genelinde ise 291. sırada bulunuyor.

3. Facebook

Türkiye’de en çok ziyaret edilen 5 sitenin içerisinde Facebook’u görmememiz doğru olmazdı. 2.5 milyardan fazla üyeye sahip olan popüler sosyal medya platformu Türkiye’den de milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor. Facebook dünya genelinde ise 4. sırada bulunuyor.

2. YouTube 

Türkiye’de en çok ziyaret edilen 2. site popüler video paylaşım sitesi olan YouTube. Her gün YouTube’a milyonlarca kişi giriş yapıyor. Google’ın video paylaşım platformu YouTube’a Türkiye’den de oldukça ziyaretçi geliyor. YouTube’ın dünya genelinde ise yine aynı şekilde 2. sırada bulunuyor.

1. Google 

Türkiye’de en çok ziyaret edilen site ise Google. Birçok kişinin tahmin ettiği gibi popüler arama motoru Türkiye’de en çok ziyaret edilen site konumunda. Google Türkiye’de olduğu gibi dünya genelinde de 1. sırada yer alıyor.

Benzer Konular

Leave a Comment