2. El Araç Alımında Dikkat Etmeniz Gereken Önemli Noktalar

Günümüz şartları içerisinde herkes araç sahibi olmak ister ve herkesin bütçesi sıfır araba almaya yetmeyebilir. İnsanlar bu yüzden çoğunlukla ikinci el araba almayı daha çok tercih ederler. Bu yazımızda sizlere ikinci el araç alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Expertiz Yaptırın

Araç almadan önce aracın motoru, boyası ve orjinalliği hakkında net bilgiye sahip olmak istiyorsanız aracınızı mutlaka Expertiz yapan sağlam bir firmaya gösterin. Araç hakkında alabileceğiniz en net sonuç yaptırdığınız expertiz ile belli olmaktadır.

Her Expertize Alacağınız Aracı Göstermeyin

Expertiz yaptırın dedikte, önünüze gelen her expere aracınızı teslim etmeyin. Günümüzde araç dolandırıcıları aşırı halde fazlalaştı. Exper ile anlaşan satıcı, aracın hiçbir yerinde sorun yok diye expertiz yaptırdığınız kişi ile anlaşıp, sizlere yanlış bilgiler verebilir. Alacağınız ikinci el aracı, internet üzerinden sağlam bir araştırma yaparak güvenilir expere gösterin. Aksi taktirde başınıza daha felaket olaylar gelebilir.

Fiyat Konusunda Sıkı Pazarlık Edin

Alacağınız aracın fiyatı zaten pazarlık edilebilir yönde belirlendiği için direkt olarak satıcının istediği fiyatı vermeyin. Olabildiğince araç fiyatını indirmeye çalışın. Bu hem sizin cebiniz için, hem de insan ilişkileri kurmanız açısından çok önemli bir kavramdır. Pazarlık edin dedik ama, aracın fiyatını öldürmeden pazarlık etmenizi tavsiye ederiz. Aksi halde araç satıcısı aracını satmaktan da vazgeçebilir.

İkinci el araç alımında dikkat etmeniz gereken en önemli üç husus bunlardır. Önerileriniz ve yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum kısmına belirtebilirsiniz.