En Kullanışlı 6 Google Chrome Eklentisi

6-chrome-eklentsi

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, ülkemizde de aktif olarak en çok kullanılan arama motorlarından bir tanesi. Google Chrome uygulamasına ekleyebileceğiniz eklentiler sayesinde internette daha rahat gezinebilir birçok özelliğe kısa yoldan ulaşabilirsiniz. İşte benim tercih ettiğim ve sizlere de önerdiğim 6 Google Chrome eklentisi.

1. Kitapyurdu Fiyat Asistanı

Kitapyurdu tarafından geliştirilen bu eklentiyi ilk çıktığı günden bu yana aktif olarak kullanıyorum. Bu eklenti sayesinde farklı sitelerdeki kitap fiyatlarını kitapyurdu.com sitesindeki fiyatlarla kolaylıkla kıyaslayabiliyorsunuz. Örneğin idefix.com sitesinde bulunan bir kitabın fiyatına baktığım esnada eklenti otomatik olarak açılıyor ve aynı kitabın Kitapyurdu fiyatını gösteriyor. Bu sayede fiyat kıyaslaması yaparak en uygun kitabı almamı kolaylaştırıyor.

2. AdBlocker

İnternette gezinirken sürekli gözünüzün önüne gelen reklamlardan bunaldınız mı? Öyleyse bu eklentiyi kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Herhangi bir üyelik şartı bulunmuyor. Eklentiyi ekleyin ve internette özgürce dolaşmanın keyfini yaşayın. Bu eklenti aynı zamanda YouTube videolarında karşınıza çıkan reklamları da engelliyor. Bu yüzden ben çok kullanışlı buluyorum sizlere de tavsiye ederim.

3. Wikiwand

Wikiwand eklentisini ilk olarak Wikipedia sitesi erişime kapalı iken kullanmaya başlamıştım ve hala kullanıyorum. Erişim kapalıyken makalelere kolaylıkla erişmenize imkan veriyordu bu eklenti. Erişim açıldıktan sonra da bırakmadım, Wikiwand makaleleri daha okunur ve göze hoş şekilde düzenleyip sizlere sunuyor. Böylece gözünüz yorulmadan kolayca makaleleri okuyabiliyorsunuz.

4. Google Translate Eklentisi

Google Translate eklentisi özellikle yabancı dildeki makaleleri okumanızda oldukça yararlı bir eklentidir. Okuduğunuz herhangi bir metin veya makalede bulunan kelimeyi farenizin sol kliğiyle seçtiğiniz anda açılır pencerede kelimenin Türkçe karşılığını size söylüyor. Bu sayede çok kolay bir şekilde kelimelerin veya metin parçalarının Türkçe karşılığını öğrenebiliyorsunuz.

5. One Note Eklentisi

Microsoft One Note eklentisi ile birçok sitedeki makaleyi veya metni direkt olarak (görselleri ile birlikte) not olarak kaydedebiliyorsunuz. Böylece kaydettiğiniz bir makaleyi daha sonra dilediğiniz cihazınızdan açıp rahatlıkla okuyabiliyorsunuz. Bu eklentiyi kullanmak için One Note hesabınızın olması gerekiyor.

6. LightShot Eklentisi

Açtığınız herhangi bir internet sayfasında belirli bir karenin ekran görüntüsünü kolaylıkla almak için LightShot eklentisini kullanabilirsiniz. Eklentiye tıkladığınız anda dilediğiniz alanın ekran görüntüsünü alabiliyorsunuz. Ekran alıntısı aldıktan sonra kısa yol tuşlarından kolaylıkla paylaşabilir, düzenleyebilir ve bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Benim aktif olarak kullandığım 6 Google Chrome eklentisi bunlardı. Peki siz hangi eklentileri kullanıyorsunuz?

Benzer Konular

3 Thoughts to “En Kullanışlı 6 Google Chrome Eklentisi”

  1. Ebru Öztürk

    Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için. Sadece translate kullanıyorum. Adblocker çok iyiymiş 👍

    1. Kitapyurdu fiyat asistanını da tavsiye ederim çok kullanışlıdır 🙂

  2. ali

    Howerzoom tavsiye ederim

Leave a Comment