En Güzel Türk Aşk Kitabı; Kürk Mantolu Madonna

En güzel Türk Aşk Kitapları arasına girmeyi başaran Kürk Mantolu Madonna, Sabahattin Ali’nin 1943 yılında yayımladığı başarılı bir aşk romanıdır. Kitap ilk olarak özel bir gazetede 18 Aralık 1940 yılında “Büyük Hikaye” adı altında toplamda kırk sekiz bölüm olarak yayımlanmıştır.

Kitap Türkiye’de okunan en çok satan aşk romanları arasındadır. Popülerlik elde ettikten sonra, tiyatro ve sinemada boy göstermeyi de başarmıştır. Eğer okuyacak aşk romanı arıyorsanız bu eser tam size göredir. Akıcı bir dil ve gayet anlaşılabilir cümleler kullanılmış. İçerisinde çok derin mesajlar da iletiyor okuyucularına.

Kitap Özeti

Romanın ana karakteri Raif Efendi’dir. Raif efendinin kitap boyunca aşık olduğu kadın Maria Puder Raif Efendi’nin gözbebeğidir. Raif Efendi içine kapanık kimseye zararı olmayan sessiz sakin bir psikolojiye sahiptir. Hayatı boyunca çok haksızlığa uğramış ve bu haksızlıklara her zaman boyun eğmek durumunda kalmıştır. Yaşadığı hayat boyunca kendi hayatına yön verememiş, sadece başkalarının yönlendirmesi ile hayatını idame ettirmiştir.

Romanın en güzel kısmı Raif Efendi’nin babasının isteği üzerine gittiği Berlin üzerinde başlıyor. Berlin’de sergilenen bir sanat galerisinde çok güzel bir tablo görür. O tablodaki kişiyi her gece uyumadan hayal eder. Görmeden aşk dediğimiz olay tam olarak budur. Burada keselim devamını anlatırsak hikayenin bir anlamı kalmaz.

Okuduğunuzda büyük zevk alacağınız bu eseri mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Aşk açısından sizlere farklı bir bakış açısı katacaktır.

Benzer Konular

Leave a Comment