Türk Dizi Tarihine Damga Vurmuş 2 Dizi

Bu yazımızda sizlere Türk Dizi Tarihine Damga Vurmuş Diziler hakkında bilgiler vereceğiz. Seçilen diziler tamamı ile kendi editörlerimiz tarafından seçilip yazıya eklenmiştir.

Kurtlar Vadisi

2003 Yılında “Bu bir mafya dizisidir” sloganıyla çıkmış başarılı dizi, birçok izleyen tarafından her Perşembe günleri iple çekilmekteydi. Diziyi Türk olup da bilmeyeniniz yoktur diye tahmin ediyorum. Derin devlet konularını dizide sıklıkla görebilirsiniz.

Başrollerini Necati Şaşmaz ve Oktay Kaynarca’nın paylaştığı dizi, izleyenleri tarafından o kadar bağımlılık yapmış ve o kadar benimsenmişti ki, Oktay Kaynarca’nın canlandırdığı Süleyman Çakır karakteri öldüğünde bir gazeteye vefat ilanı verilmişti, ardından gıyabi cenaze namazı kılınmıştı.

Ezel

Başrollerini Kenan İmirzalıoğlu ve Cansu Dere’nin oynadığı başarılı Türk Dizisi, 2020 yılında bile hala adından bahsettirmekten ödün vermiyor. Ömer karakterini canlandıran Kenan İmirzalıoğlu, Eyşan karakterini canlandıran Cansu Dere’ye çok fena bir şekilde tutulur. Eyşan Ömer’i para için satar ve dizinin kopma noktası da burada başlar.

Öyle ki günümüzde bile Cansu Dere’yi adıyla değil de Ezel dizisinde canlandırdığı Eyşan ismi ile çağırıyorlar. Dizinin efsane karakterlerinden birisi de Ramiz Dayı karakterini canlandıran Tuncel Kurtiz’dir. Ömer’i girmiş olduğu hapishanede kollar eğitir. Sırf bir öz oğluymuş gibi bağrına basar. Boşta kaldığınız zaman mutlaka izlemenizi tavsiye ettiğimiz ender Türk Dizilerinden bir tanesidir. İzledikçe izleyesi geliyor insanın. Diziyi izlerken hiç sıkılmadan izleyeceğinize emin olabilirsiniz.

Konu hakkındaki yorumlarınızı alt kısımdan bizlerle paylaşabilirsiniz. Keyifli izlemeler dileriz.