Media Markt: DC ve Marvel’den değeri bilinmeyen 5kahraman

Media Markt: DC ve Marvel’den değeri bilinmeyen 5 kahraman

Süper kahramanlar Hollywood’un en büyük içerik kaynağı haline geldikçe, süper kahramanlar da ortaya çıkmaya ve genç kadınlara ilham vermeye başlıyor . Klasik Wonder Woman’dan Captain Marvel gibi modern favorilere kadar, süper kahraman dünyası daha fazla kadının günü kurtarması için hazır! 

Media Markt’ta size en sevdiğimiz kadın kahramanlardan bazılarını ve kadınların onlardan neler öğrenebileceğini göstermek istiyoruz. Ancakikonikbahsetmeyeceğiz süper kahramanlardan Wonder Woman gibi, onun yerine Marvel ve DC’nin değeri bilinmeyen 5 kahramanından bahsedeceğiz.

Speedy (Mia Dearden)

Bir babanın kabusundan ayrıldıktan sonra, Mia Dearden, bir kötülüğün yerine başka bir kötüyü yerleştiren ve onu yiyecek ve barınak karşılığında fahişe olmaya zorlayan bir sevgiliyle yer değiştirir. Adalet Birliği’nin yerleşik okçusu Green Arrow tarafından kurtarıldıktan sonra, Mia, kahramanın eylemlerinden ilham alır ve eski yardımcısı Speedy’nin mantosunu taşımak için eğitilir. Mia, HIV pozitif olmasına rağmen Speedy olarak yasal ve sosyal adalet için savaşmaya devam ediyor! 

Speedy, HIV’li kadınların hor görülmemesi gerektiğini, bu ölümcül hastalıkla savaşırken hayatlarını yaşarken cesaretlerinden dolayı kutlanması gerektiğini gösteriyor. 

Green Lantern (Jessica Cruz)

Arkadaşlarıyla birlikte yaşadığı travmatik bir olaya tanık olan Jessica Cruz, 4 yıl boyunca kendini hiçbir şey yapamaz halde ve kaygıyla mücadele ederken buldu. Şehri kötü bir alternatif evrenin saldırısına uğradıktan sonra, Jessica o evrenin korkuyu tüketen Ring of Volthoom tarafından ele geçirildi ve kötü adam Power Ring olmaya zorlandı. Korkularının üstesinden gelme isteğini bulmak için derinlere inen Jessica, Volthoom’u aç bırakır ve Green Lantern olarak yüzük takan bir süper kahraman olur!

Green Lantern kadınlara cesaretin asla korkusuz olmakla ilgili olmadığını, bunun üstesinden gelmeyi seçmekle ilgili olduğunu gösteriyor.

Hawkeye (Kate Bishop)

Central Park’ta cinsel saldırıya uğrayan genç Kate Bishop, kendini nasıl savunacağını öğrenmek için farklı dojolara kaydoldu. Eğitimine devam ederken, kendini en sevdiği İntikamcı Hawkeye gibi okçulukta yetkin buldu. Daha sonra, bir karşılaşma yaşadıktan ve Genç Yenilmezler’e katıldıktan sonra Kate, Hawkeye olarak adalet için savaşır!

Hawkeye kadınlara cinsel saldırıya uğramanın insan olarak değerlerini asla ortadan kaldırmayacağını öğretir. 

Echo (Maya Lopez) 

Suçun Kingpin’i tarafından Daredevil’ı neredeyse öldürmesi için kandırıldıktan sonra, sağır ve yetenekli kahraman Maya Lopez, Echo olarak hayat kurtarır. Herhangi bir fiziksel hareketi mükemmel bir şekilde kopyalama yeteneğiyle Maya, hem tek başına bir kanunsuz hem de Avengers’ın yedek üyesi olarak Marvel Evreni’nin en kötünün en kötüsüyle savaşırken kendini sürekli olarak kurtarır. 

Bir yankı , farklı engelli kadınlara, fiziksel sınırlamalarına rağmen hedeflerine ulaşabileceklerini gösterir.

Wolverine (Laura Kinney)Laura

Orijinal Wolverine’in bozuk bir kopyasından yaratılan, bir zamanlar X-23 olarak etiketlendi, bir silah olmaya zorlandığı için yaratıcıları tarafından travmatik bir çocukluk geçirmeye zorlandı. Ancak pişmanlık duyan yaratıcısı/annesi, hem X-Men’den hem de bulunduğu diğer takımlardan yeni keşfettiği arkadaşları ve Wolverine’in kendisinin yardımıyla Laura, özgürlüğünü ve kimliğini bulabildi. Ardından, orijinal Wolverine öldüğünde, Laura yepyeni Wolverine olarak onun halefi oldu!

Wolverine, kadınlara çevrelerindeki insanları severek korkunç geçmişlerinin üstesinden gelebileceklerini gösteriyor.